Алън Шиърър нарече Диого Жота по дяволите неудобен в незабавното решение за дузпа за Ливърпул
The Mirror | 2024-01-01 | 00:23:34

Алън Шиърър нарече Диого Жота "по дяволите смущаващ", след като португалският национал спечели късна дузпа за Ливърпул срещу Нюкасъл.

Нападателят на "червените" се измъкна след пас, който разцепи защитата и заобиколи вратаря на "свраките" Мартин Дубравка седем минути преди края на сблъсъка във Висшата лига. Докато преминаваше покрай вратаря на Нюкасъл обаче, Йота падна, твърдейки, че е бил спънат от ръцете на Дубравка.

Реферът Антъни Тейлър моментално посочи дузпата и отбеляза жълт картон на звездата на Нюкасъл. Мохамед Салах се засили, за да заби дузпата си в мрежата и да подпечата победа с 4-2 за домакините, за да ги изведе на три точки пред върха в таблицата.

Но легендата на Magpies Шиърър остана бесен от решението, настоявайки, че Jota е измамил рефера. Той написа в Туитър: „Какво страхотно гмуркане е това“, заедно с две емотикони със смеещи се лица.

Иконата на Арсенал Иън Райт разкри объркването си защо Йота е решил да отиде на земята, за да търси дузпа, когато имаше отворен удар цел зяпване. Райт написа в Twitter: „Предпочитам да падна за дузпа, отколкото да вкарам топката в празна врата! Видях всичко!“

След това Шиърър изстреля язвителен Jota, цитирайки публикацията на Райт в Туитър, като написа: „М****** неудобно“. Резултатният точен удар на Салах подпечата вълнуваща победа за лидерите в лигата, въпреки че шефът на Нюкасъл Еди Хау настоя, че не е трябвало да бъде даден, казвайки пред Sky Sports: „Това не трябва да се дава. За мен това не е дузпа."

КАЖЕТЕ СИ МНОЖЕНИЕТО! Хвърли ли се Диого Хота, за да спечели дузпата? Коментирайте по-долу.

Египтянинът пропусна дузпа през първото полувреме, но се възстанови, за да открие резултата четири минути след полувремето. Дарвин Нунес показа брилянтно хладнокръвие, за да изравни топката, за да може неговият съотборник да стреля при отваряне.

Но преднината им не продължи дълго, тъй като Александър Исак се промъкна, за да прокара топката покрай Алисон и изравни за гостите. 15 минути преди края мачът оживя, като Къртис Джоунс влезе, след като Йота докосна пас през лицето на вратата към халфа.

След това Коуди Гакпо изведе Ливърпул с два гола напред, когато вкара топката от центриране на Салах. Все още имаше време Свен Ботман да затвори резултата, преди Салах да гарантира победата с противоречивата си дузпа четири минути преди края.

Първата дузпа на Ливърпул също беше донякъде противоречива, като Луис Диас падна при удар на Ботман.Въпреки някои чувства, че Тейлър не трябваше да сочи към точката, легендата на червените Джейми Карагър настоя, че това е фаул.

"Мисля, че това беше дузпа. Ако някой, който щеше да я получи, щеше да бъде Луис Диас, мисля, че той имаше най-доброто си представяне с фланелката на Ливърпул от дълго време - той със сигурност гледа назад към своята най-добър. Няма съмнение, че той пада късно. Той взема решението да падне и мисля, че е прав", каза той пред Sky Sports.

„Причината е, че ако се опитате да останете на краката си там и не можете да отнесете този удар, реферът ще каже, че сте останали. Мисля, че той постъпи правилно и мисля ако сте привърженик на Нюкасъл, бихте искали вашият собствен играч да направи това. Имаше определен контакт и беше определено наказание."

Присъединете се към нашата нова общност на WhatsApp! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия